rhinoplasty surgery concept with woman model

Burun Estetiği Op.Dr.Bilgehan Aydın | 0501 052 10 44

Burun Estetiği Op.Dr.Bilgehan Aydın

 

Burun estetiği, günümüzde giderek popüler hale gelen bir estetik ameliyat çeşididir. Burun Estetiği Op.Dr.Bilgehan Aydın ise burun estetiği konusunda uzmanlaşmış, tecrübeli bir plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahidir.

 

Burun Estetiği Nedir?

 

Burun estetiği, burunun şekil ve boyutunu değiştirmek için yapılan bir ameliyat çeşididir. Burun estetiği ameliyatları, estetik amaçlı olarak yapılabileceği gibi, burunun işlevselliğini iyileştirmek için de yapılabilir. Burun tıkanıklığı, solunum problemleri, burun kırığı veya deformitesi gibi sağlık sorunları nedeniyle de burun estetiği ameliyatları yapılabilir.

Burun Estetiği
 Burun Estetiği

Burun Estetiği Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Burun estetiği ameliyatı, genel anestezi altında yapılır ve genellikle birkaç saat sürer. Burun estetiği işlemi, burun yapısına ve istenen sonuca göre değişiklik gösterir. Ameliyat sonrası dönemde ise şişlik, morluk ve hafif ağrılar normaldir. Dikkat edilmesi gerekilen noktalar ise şunlardır;

 

  • Burun estetiği ameliyatının doğru bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle, bu konuda uzmanlaşmış bir plastik cerrah seçilmelidir.
  • Burun estetiği ameliyatı öncesi doktorunuzun verdiği tüm talimatlara harfiyen uyulmalıdır. Bu talimatlar, ameliyat öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verir.
  • Burun estetiği ameliyatından en az bir hafta önce aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar ve bazı bitkisel takviyeler gibi kanama riski taşıyan maddelerin kullanımı kesilmelidir.
  • Burun estetiği ameliyatından önce sigara kullanımı kesinlikle bırakılmalıdır. Sigara kan dolaşımını olumsuz yönde etkileyerek iyileşme sürecini geciktirebilir.
  • Ameliyat sonrası dönemde belirli bir süre boyunca yüzün üzerine yatmamaya özen gösterilmelidir.
  • Ameliyat sonrası dönemde ödem ve morluklar normaldir. Ancak aşırı şişlik, şiddetli ağrı veya ateş gibi durumlarda doktorunuza başvurmalısınız.
  • İlk birkaç hafta boyunca, fiziksel aktiviteler ve egzersizler kısıtlanmalıdır.
  • Ameliyat sonrası dönemde doktorunuzun önerdiği ilaçlar ve uygulamalar düzenli bir şekilde takip edilmelidir.
  • Son olarak, burun estetiği ameliyatının sonuçları genellikle kalıcıdır, ancak düzenli bir yaşam tarzı ve uygun bakım ile sonuçların daha uzun süreli olması sağlanabilir.

 

Op.Dr. Bilgehan Aydın’ın Burun Estetiği Hakkındaki Yaklaşımı Nedir?

 

Op.Dr. Bilgehan Aydın, her bir hastanın burun yapısını ve yüz yapısını dikkatlice değerlendirerek, kişiye özgü bir burun estetiği planı oluşturur. Hastalarının doğal bir görünüme sahip olmalarını ve yüzleriyle uyumlu bir buruna sahip olmalarını amaçlar. Burun Estetiği Op.Dr.Bilgehan Aydın hakkında daha detaylı bilgiler için iletişime geçebilirsiniz.